לקראת כלה

הרבה כבר נאמר על הצורך להכיר את גופנו. ועדיין, אפשר לשמוע מסביבנו כל כך הרבה משפטים המראים על בורות הנשים בכל הנוגע לגופן !  נשים רבות רחוקות מלהבין (או אפילו להתעניין) בתהליכים הנשיים שעובר הגוף, שלא לדבר על נשים שאינן מודעות למבנה הגוף עצמו.

אחד המצבים הרגישים בחיי אשה הוא הכניסה לחופה. לצד השמחה, זהו מעמד שמלווה בהרבה מתח והתרגשות. המצב רגיש יותר אם מדובר באשה ללא נסיון מיני, ועדין במיוחד אם היא מעוניינת לשמור על טהרת המשפחה.

עם ההרשמה לנישואין, נקבעת גם פגישה עם "מדריכת כלות". אך מה תעשה אותה כלה שאינה יודעת היכן בדיוק נמצא מה שנקרא "אותו מקום" ? איך היא תתחיל את הבדיקות שלקראת החתונה ? איך היא תתגבר על הבושה ותשאל את מה שאינה יודעת ? ברור שלא רק הכרת מבנה הגוף חשובה כאן, אלא גם טיפת נסיון מעשי תעזור מאד. לכן כדאי לכל נערה להתנסות בשימוש בטמפון, גם אם היא תבחר להשתמש בפועל באמצעי הגנה אחר.

עוד נקודה שיכולה להיות בעייתית : המפגש עם מי המקווה. הרבה שמועות  יש על המקום הזה, וטוב יהיה לארגן לנערות בתיכון סיור במקווה, ולו רק כדי להפיג את החששות ממים מלוכלכים ושאר השמצות. גם מפגש עם בלנית נחמדה יכול להקל על החוויה.

ומה לגבי הטבילה עצמה ? מי שנכנסת בקלות למים לא תבין זאת, אך יש נשים הפוחדות מהמים, וכל הסבר הגיוני על עומק המים במקווה וחוסר הסכנה שבטבילה לא יסלק את הפחד. כאן צריך לחשוב על הפתרון שנים רבות מראש, ולעודד לימודי שחיה. זאת כדי למנוע מצב שהכלה בערב חתונתה תתעכב זמן ממושך מאד במקווה עד שתאזור אומץ להיכנס למים (כן, זה קורה! ), או גרוע מכך, שלא תוכל לטבול כלל, וכבר הגיע לאזני סיפור אמיתי לגמרי על אשה שהיתה נכנסת למקווה ויוצאת ממנו מבלי שטבלה, ובעלה שחיכה בחוץ סבר לתומו שהיא מותרת לו.

הרבה כבר נאמר על הצורך להכיר את גופנו, אך עדיין לא נאמר מספיק. לכן נמליץ לכל האמהות לדאוג שבתן תכיר את גופה ותאהב את גופה. זה חלק מההכנה שלה לחיים, ובעיקר לחלק הזה של החיים שבו היא מתרחקת מאמא.

ושיהיה במזל טוב !

291m-1[1]

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s