זו גמילתי השניה

הגיע הסוף לשכלול מוצרי ההיגיינה הנשית : אחרי שעברנו מצמר גפן לתחבושת, מתחבושת לטמפון, מטמפון לגביעונית, הצעד הבא הוא … להיגמל מכל המוצרים.

השלב הראשון הוא בחשיבה : האם אשה מסוגלת לדמיין  את עצמה עוברת את ימי המחזור ללא שום "הגנה" ? אם כן, היא מוכנה לשלב השני : התעניינות ב"שיטת שרמן" שפיתחה מירב שרמן, הטוענת שאשה יכולה להיגמל מתחבושות וטמפונים בדיוק כמו שתינוק יכול להיגמל מחיתולים.הרעיון מדהים בפשטותו : ניתן לשלוט במחזור כפי שניתן לשלוט בצרכים אחרים של הגוף.

הביצוע פשוט באותה מידה : האשה הולכת לשירותים ושם מתרוקנת מדם המחזור, בדיוק כפי שהיא עושה צרכים. מתי ללכת לשירותים ? האם אפשר להתאפק ? הכל לפי ההרגשה, כמו עם הצרכים האחרים.

נשמע הזוי ? ומדוע ? בגלל שהורגלנו להיות תלויות בכל מיני "מוצרי הגנה" ? מעניין באיזה גיל ילד יפסיק ללכת עם חיתול אם יראה סביבו אנשים בכל הגילים מסתובבים עם חיתול…מירב שרמן מעבירה סדנאות בנושא, ונשים מדווחות על הצלחה, הצלחה חלקית, לעיתים על חוסר הצלחה, אבל גם על קיצור המחזור, הפחתה בכאבים ושיפור כללי של ההרגשה.

נשים המתעניינות בכל הקשור למודעות והקשבה לגוף, ב"ריפוי עצמי" כמו שיטת אלכסנדר או שיטת פאולה, ודאי תמצאנה עניין גם בשיטת שרמן. אך גם לאחרות כדאי לעקוב אחר ההתפתחויות – ולייחל ליום שבו הגמילה תתחיל עם הווסת הראשונה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s